Chcem
cenovú
ponuku

Inšpirácie

Atraktívna prestavba podkrovného bytu. Celý z Diamantu

Inšpirácie

Atraktívna prestavba podkrovného bytu. Celý z Diamantu

Tradičné mestské domy z medzivojnového obdobia majú svoje nezameniteľné čaro. Práve to, a ešte krásny výhľad do zeleného údolia využili pri zásadnej prestavbe priestorov pod šikmou strechou v Prahe – a to všetko pomocou suchej výstavby. Pozrite si výsledok.

V prípade suchej výstavby hovoríme o rýchlom, modernom a praktickom procese rekonštrukcie v interiéri zo sadrokartónových dosiek.

Kompletnou a precíznou rekonštrukciou sa začala písať novodobá história podkrovia staršieho domu v Prahe 6. Znamenalo to vstavanie novej mezonetovej konštrukcie s dvomi samostatnými izbami, priestrannou kúpeľňou, technickou miestnosťou a moderným denným priestorom, v ktorom je obývačka spojená s kuchyňou. Všetko sa vyriešilo pomocou suchej výstavby, a to vrátane podláh. Dôvody pre sadrokartón boli jasné — v prvom rade rýchlosť realizácie, v druhom, no neposlednom, nízka hmotnosť konštrukcií, ktoré nezaťažia statiku domu.

Pôvodný stav podkrovia

Dizajn spojený s funkčnosťou

Pri vstupe do bytu získate bezprostredne príjemný pocit. Jeho architektúra je totiž navrhnutá nielen dizajnovo, ale aj prakticky. Vo vysokých podstrešných priestoroch získali vstavaním ďalšieho podlažia viac priestoru. Veľmi príjemným dojmom pôsobí farebné ladenie miestností, vrátane pohodlnej priestrannej kúpeľne. Je dobré, že práčka a sušička sa dali umiestniť mimo nej, v technickej miestnosti, kúpeľňa tým získala na komforte. Technicky je podkrovie navrhnuté nadštandardne, čo zahŕňa okrem iného aj zabudované chladenie. Na hornom podlaží mezonetu sa okrem izby a toalety nachádza aj priestranná terasa s úžasným výhľadom na zelené okolie. Pri podrobnejšom skúmaní bytu neujde pozornosti viacero rôznych zákutí, ktoré boli väčšinou účelne využité napríklad ako úložné priestory, čo je veľkou výhodou obytných podkroví.

V hlavnej úlohe Diamant

Dispozíciu bytu vytvorili pomocou sadrokartónových priečok a predstien. Hlavným materiálom bola pritom sadrokartónová doska Knauf DIAMANT. Vďaka jej mimoriadnej pevnosti a mechanickej odolnosti môže mať majiteľ stopercentnú istotu, že ak na ktorúkoľvek zo stien zavesí obraz, poličku, skrinku alebo čokoľvek iné, priečka to unesie. Táto doska má aj výbornú akustiku a tak zvislé priečky s dvojitým opláštením vyplnené minerálnou izoláciou Knauf Insulation výborne pohlcujú hluk. Doska DIAMANT sa uplatnila aj v kúpeľni, je totiž odolná aj proti vlhkosti, navyše spĺňa požiadavky majiteľa na pevnosť. Sú z nej urobené aj všetky možné výklenky, poličky a niky, ktoré v byte nájdeme. Jednoducho, jeden materiál na všetko. Asi najviac práce mali s rohmi, pretože všetky sú ručne frézované.

Efektné šikminy a trámy

Tam, kde sú priznané šikminy, je podhľad aj z dôvodu požiarnej odolnosti z červených dosiek RED Piano. Sadrokartonári dbali na to, aby pod strechou bolo všetko zo systému Knauf. Znamená to, že využili nielen dosky, ale aj penetrácie, fólie a minerálnu tepelnú izoláciu Knauf Insulation, vďaka ktorej si môžu obyvatelia užívať tepelnú pohodu v zime i v lete. Aby mohlo mať podkrovie dve podlažia, bolo nutné vystuženie konštrukcie oceľovými nosníkmi, ktoré sa tiež obkladali protipožiarnymi doskami RED Piano. Ak máte pocit, že miestami vidno pôvodné strešné trámy, ste na omyle. Sú to opláštené nosníky, ktoré majú na povrchu drevenú dyhu. Efekt je však dokonalý.

Kvalitu a precíznosť vidno v tomto podkrovnom byte na každom kroku. Prestavba trvala približne 4 mesiace a zdá sa, že všetko dopadlo na jednotku. Majiteľ sa môže tešiť na skutočne pohodlné bývanie v atraktívnom prostredí.

Ak chcete vedieť o zateplení šikmej strechy a interiérových priečok s izoláciou ECOSE kliknite tu.

Vyžiadajte si cenovú ponuku

Vyplňte dotazník so základnými info o stavbe a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru.

Chcem cenovú ponuku

Užitočné tipy Všetky tipy

Aká má byť hrúbka izolácie fasády a strechy pri rekonštrukcii domu?

Aká má byť hrúbka izolácie fasády a strechy pri rekonštrukcii domu?

Zistite, aká je ideálna hrúbka tepelnej izolácie pri zateplení staršieho rodinného domu.

Čítať viac
Renovácia rodinného domu, ktorá znížila spotrebu energie až na tretinu

Renovácia rodinného domu, ktorá znížila spotrebu energie až na tretinu

Znížte aj Vy spotrebu energie na vykurovanie na 1/3!

Čítať viac
Na čo si dať pozor pri zateplení fasády

Na čo si dať pozor pri zateplení fasády

Hoci je rozumné zateplenie fasády zveriť do rúk skúseným stavbárom, majitelia rodinných domov by mali vedieť, na čo sa zamerať pri plánovaní projektu.

Čítať viac