Chcem
cenovú
ponuku

Na čo si dať pozor, aby zateplenie fungovalo

Aby celý systém zateplenia naozaj fungoval potrebujeme kombináciu kvalitnej izolácie, správnych komponentov zateplenia a bezchybnú realizáciu. Pri zateplení na detailoch naozaj záleží.

Bezchybná realizácia

Kľúčovou súčasťou procesu zatepľovania je bezchybná realizácia. Aj kvalitnú izoláciu vieme znehodnotiť a znefunkčniť nevhodnou realizáciou.

Nefungujúca vzduchotesnosť strechy, vznik plesní, zhnité strešné trámy, tepelné mosty fasády, praskanie fasádnej omietky, vystupovanie kotiev z omietky a pod. sú časté chyby nesprávnej realizácie.

Zatepľovanie nie je len o “nabúchaní” izolácie na steny či do podkrovia. Pri nedodržaní správneho postupu a pri zanedbaní jednotlivých detailov dochádza k poškodeniu izolácie a zateplenie jednoducho nebude fungovať.

Postup zateplenia

Či už idete zateplenie realizovať svojpomocne, alebo pomocou realizačnej firmy (odporúčané), je dobré byť informovaný. Ako má celý postup prebiehať, na čo si dať pozor a čomu sa vyhnúť. Následne môžete dohliadnuť a požadovať dané prevedenie aj od vášho realizátora.

Pozrite si postupy správneho zateplenia fasády a strechy.

POSTUP ZATEPLENIA FASÁDY

Ako sa správne zatepľuje fasáda? Na čo si dať pozor, čomu sa vyhnúť? Pozrite si krátke video a vyhnite sa chybám, budúcim prerábkam a zbytočnému vyhadzovaniu peňazí.

POSTUP ZATEPLENIA STRECHY

Ako sa správne zatepľuje strecha? Na čo si dať pozor, čomu sa vyhnúť? Pozrite si krátke video a vyhnite sa chybám, budúcim prerábkam a zbytočnému vyhadzovaniu peňazí.

Realizačné firmy

Kvalitne prevedená realizácia zateplenia je podmienka, aby zateplenie naozaj fungovalo.

Pri výbere správnej realizačnej firmy by sme si mali preveriť referencie, pozrieť realizované projekty, zvážiť prácu “bez papiera” vs. so zárukou, poznať technické a personálne zázemie firmy a pred samotným oslovením firmy mať jasno v materiáli, akým chceme zatepľovať.

Realizácia zateplenia – dôležitosť kvality realizácie

Samotná realizácia zateplenia je rovnako dôležitá ako použitý izolačný materiál a ďalšie komponenty zateplenia. Vzhľadom na náročnosť celého procesu zateplenia fasády odporúčame jeho realizáciu prostredníctvom realizačnej firmy.